با استفاده از قهوه لاوازا قرمز خواب خوبی داشته باشید

قهوه لاوازا قرمز و روبوستا دو گونه اصلی قهوه هستند که در جهان رشد می کنند. اولین آن تقریباً 80 درصد از تولید جهانی را به خود اختصاص می دهد و پادشاه فنجان های قهوه است.

این گیاه از جنوب اتیوپی می آید و غلظت کافئین دانه های آن، شفاف و بزرگ، بین 1 تا 1.5 درصد است که مقدار کمی است. عطر و طعم آن در کام ملایم و دلپذیر است، گاهی اوقات یادآور عطرهای وحشی و آجیل است، با لمس کمی اسیدی.

روبوستا به نوبه خود از بوته‌ای مقاوم‌تر می‌آید، بنابراین ممکن است در دانه بسیار بیشتر از دانه عربیکا باشد، این مقدار در دانه‌های بسیار کوچک‌تر بین ۲ تا ۳ درصد است.

این ویژگی قهوه روبوستا را به یک نوشیدنی قوی و تلخ، با بوی کمتر معطر و بافت خشن تبدیل می کند. طعم آن معمولاً یادآور آجیل و چوب است. عموماً بر خلاف قبلی که از نوع لذیذ است برای مخلوط ها استفاده می شود.

قهوه

از آنجایی که بدن ما کورتیزول بیشتری در صبح ترشح می کند، نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن ایده خوبی نیست. کورتیزول هورمونی است که توسط غده فوق کلیوی تولید می شود و در پاسخ به استرس ترشح می شود.

بنابراین، اگر کاری که به محض باز کردن چشمانتان انجام می دهید نوشیدن یک شات قهوه خوب باشد، به بدنتان اجازه نمی دهید این هورمون را به طور طبیعی تولید کند، بنابراین در نهایت به مغزتان فشار وارد می کنید، زیرا به زمان نیاز دارد تا تدریجی شود. روشن کن.

برعکس، اگر زمانی که سطح کورتیزول شما پایین است قهوه بنوشید، کافئین می تواند خلق و خوی شما را بهبود ببخشد و سطح انرژی شما را افزایش دهد تا کارهای بیشتری بدون لرزش انجام دهید، که یکی از عوارض جانبی کافئین زیاد است.

بنابراین، اگر فرض کنیم که فردی ساعت شش از خواب بیدار شود، بهترین زمان برای نوشیدن یک فنجان قهوه بین ساعت 9:30 تا 11:30 خواهد بود، یعنی حدود سه یا چهار ساعت پس از بیدار شدن برای استفاده از تمام فواید.بدن قبلاً به طور طبیعی فعال شده است و بهترین زمان برای پذیرایی از خود با یک قهوه خوب خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.