صادرات ماهی قزل آلا استان چهارمحال و بختیاری

صادرات ماهی قزل آلا استان چهارمحال و بختیاری به سایر کشورها رشد بسیار بالایی داشته که این میزان به 14 برابر رسیده است. این استان به عنوان بزرگترین مرکز پرورش تولید ماهی قزل الا شناخته شده است. استان چهارمحال و بختیاری با داشتن  تعداد زیادی مراکز پرورش ماهی قزل آلا رتبه‌ی برتر کشوری را در صنعت تولید ماهی قزل آلا به خود اختصاص داده است، بنابراین، صادرات ماهی قزل آلا استان چهارمحال و بختیاری با گذشت زمان رونق بیشتری می‌گیرد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

صادرات ماهی قزل آلا استان چهارمحال و بختیاری

استان چهار محال و بختیاری با برخورداری از منابع آبی فراوان و شرایط مناسب، مزارع پرورش ماهی بسیار زیادی را درون خود جای داده است. صادرات ماهی قزل آلا از این استان روز به روز در حال گسترش است  و هم‌چنین  نسبت به سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. با آمار صورت گرفته از صادرات این نوع از ماهی، طی سال گذشته 70 تن ماهی به صورت یخ زده از استان چهار محال و بختیاری به کشورعراق صادر شد.

 

کیفیت ماهی تولیدی این استان بسیار بالا بوده و میزان سموم آن بسیار پایین‌تر از ماهی تولیدی شهرهای دیگر است. ماهی قزل آلا در وزن و سایزهای مختلف وجود دارد و بنا به درخواست کشور متقاضی در مورد سایز و وزن این نوع از ماهی، صادرات صورت می‌گیرد.

در استان چهار محال و بختیاری، بچه ماهی نیز تولید می‌شود که این خود یک پارامتر ویژه و مثبت در رابطه با افزایش متقاضیان و گسترش صادرات بوده است.

 

شرایط صادرات ماهی قزل آلا:

  • صادرات ماهی قزل آلا چهارمحال و بختیاری شرایط و ضوابط خاصی دارد؛ یکی از آنها، فرآوری و حمل ماهی است که باید طبق برنامه ای خاص انجام شود و بعد از آن توسط مراکز مورد تایید و استاندارد شده عمل بسته بندی صورت می‌گیرد و پس از آن به کشورد مورد هدف صادر می‌گردد.

 

  • استان چهار محال و بختیاری در سال بیش از 23 هزار تن ماهی قزل آلا تولید می‌کند که باعث شده این استان به عنوان بزرگترین استان از نظر تولید ماهی سردآبی در سراسر کشور شناخته شود. از آنجا که صادرات یک محصول مستلزم تولید بالا و با کیفیت آن می‌باشد، صادرات ماهی قزل آلا چهارمحال و بختیاری به کشورهای دیگر بسیار زیاد و پر رونق است.

 

صادرات ماهی قزل آلا

2

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.