صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به روسیه

صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به روسیه انجام می شود. استان اصفهان به عنوان یک منطقه‌ی قوی تولیدکننده‌ی ماهی قزل آلا، حجم قابل توجهی از تولیدات خود را  صرف بخش صادرات می‌کنند به طوریکه صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به کشورهای مختلف، سبب سودآور و ارزآوری بسیار بالایی در استان و در کشورمان شده است؛ هم‌چنین، میزان صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به روسیه، هرساله افزایش پیدا می‌کند و از گدشته تا به امروز سهم قابل توجهی از تولیدات این استان به کشور روسیه صادر می‌شود.

اصفهان با میزان حجم بالای تولید ماهی قزل آلا به عنوان یکی از استان‌های برتر و موفق در این زمینه شناخته شد. این استان با داشتن آب و هوای معتدل و سرد و هم‌چنین داشتن منابع آبی فراوان در امر پرورش ماهی قزل آلا رنگین‌کمان بسیار موفق بوده و با افزایش میزان فروش و افزایش درخواست خرید این نوع ماهی از سوی مناطق دیگر، بر میزان تولیدات خود می‌افزاید.

 صادرات ماهی قزل آلا

 مکان‌های مختلف پرورش ماهی قزل آلا:

  1.  قفس‌ها
  2. استخرها

  قفس‌‌ها:

  •  پرورش ماهی قزل آلا در قفس‌های آب شیرین
  •  پرورش ماهی قزل آلا در قفس‌های آب شور

 استخرها:

  • استخرهای موازی
  • استخرهای متوالی

صادرات ماهی قزل آلا

 پرورش ماهی قزل آلا در قفس‌های آب شیرین

قفس‌های آب شیرین دریاچه‎‌ای، ساده‌ترین و اقتصادی‌ترین شیوه‎‌ی پرورش ماهی قزل آلا رنگین‌ کمان هستند، اما تعداد مناطقی که این ویژگی را داشته باشند بسیار محدودند. این نوع دریاچه‎‌ها باید بسیار بزرگ و عمیق باشندتا به همین واسطه در تابستان خنک و در زمستان گرم‌تر از محیط باشند.

 

اصلی‌ترین دلیل برای پرورش دریایی، فضای آبی نامحدود است. دریا در کشورهای سرد شمالی و در زمستان معمولا گرم‌تر است و این مزیت باعث شده است که ماهیان در زمستان نیز تغذیه و رشد خوبی داشته باشند و رشد بهتری نسبت به آب شیرین خواهند داشت. در کشور ما این مزیت وجود ندارد.

 

  • استخرهای موازی

آبراهه‌های موازی، استخرهایی هستند که به موازات هم قرار گرفته و همه‌ی آن‌ها آبی با کیفیت مشابه و یکسان را از منابع آبی دریافت می‌کنند.

 

  • استخرهای متوالی

یک راه برای کاهش هزینه‌های پمپاژ، ساخت استخرهای متوالی‌ست که در این طراحی خروجی آب یک استخر، ورودی استخر دیگر است. به همین دلیل‌ است که استخرها به صورت پلکانی ساخته می‌شوند و آب در این استخرها به صورت آبشاری از استخرهای بالایی وارد استخرهای پایینی می‌شود.

صادرات ماهی قزل آلا

در بسیاری از استان‌های کشورمان و هم‌چنین، در استان اصفهان از استخرها برای پرورش ماهی قزل آلا رنگین کمان استفاده می‌کنند. با وجود پرورش این نوع ماهی در بسیاری از شهرستان‌های استان اصفهان، باعث شده است که این استان در زمینه‌ی تولید و پرورش و حتی تولید بچه ماهی به خودکفایی برسد و با صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به روسیه و کشورهای همسایه شمالی توانایی خود را در صنعت پرورش ماهی قزل آلا به اثبات برسان.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.