صادرات ماهی قزل آلا اصفهان

صادرات ماهی قزل آلا از استان اصفهان به سایر کشورها انجام می‌شود. استان اصفهان به دلیل ظرفیت بالای تولید در زمینه‌ی ماهی قزل آلای پرورشی باعث شده که به یکی از مراکز صادراتی در کشور تبدیل شود. صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به کشورهای مختلف کمک بسیار بزرگی در سودآوری این محصول برای کشورمان می‌باشد.

صادرات ماهی قزل آلا اصفهان

رشد ماهی قزل آلا تولیدی در اصفهان:

تولید ماهی قزل آلا در استان اصفهان طی یک سال، رشد 38 درصدی داشته است و مزارع منفرد پرورش ماهی قزل آلا یکی از طرح‌های مهم در خصوص آبزی‌پروری در این استان می‌باشد.

وضعیت تولید بچه ماهی قزل آلا در استان اصفهان:

به جرأت می‌توان گفت که استان اصفهان در زمینه‌ی تولید بچه ماهی به خودکفایی رسیده است. در شهرستان فریدونشهر بزرگترین مرکز تولید و تکثیر بچه ماهی با صرف هزینه‌ی کلان راه اندازی شد. هم‌چنین یک‌سری واحدهای کوچک نیز در شهرهای دیگر این استان تولید شد، به طوریکه باعث شد استان اصفهان، دیگر نیازی به استان‌های همجوار برای تامین بچه ماهی برای مزارع پرورشی خود نداشته باشد. در حال حاضر، حدود دو هزار و پانصد نفر در صنعت تولید و پرورش ماهی در استان اصفهان مشغول فعالیت هستند.

شهرستان های تولید کننده ی ماهیان سردابی در استان اصفهان:

برخی از شهرستان‌های استان اصفهان در زمینه‌ی تولید ماهیان سردابی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده‌اند. از جمله:

  • شهرستان سمیرم
  • فریدونشهر
  • شهر اصفهان
  • گلپایگان
  • چادگان

که به ترتیب بیشترین میزان پرورش ماهی قزل آلا را به خود اختصاص داده‌اند.

صادراتی بودن ماهی قزل آلا اصفهان:

صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به کشورهای مختلف صورت می‌گیرد. هم‌چنین، صادرات آن به کشور امارات هفته‌ای دوبار انجام شده که این خود حاکی از تولید بالای ماهی قزل آلا ی این استان می‌باشد.

صادرات ماهی قزل آلا

میزان صادرات ماهی قزل آلا اصفهان به امارات:

صادرات ماهی قزل آلا از استان اصفهان به کشور امارات چیزی حدود 17 تن می‌باشد که تقریبا ارزشی برابر با 85 هزار دلار را دارد. محموله‌ی صادراتی با ارسال به مراکز بسته بندی دارای وزارت بهداشت و با رعایت کامل تمام موارد استاندارد شده و بهداشتی و هم‌چنین طی کردن مراحل قانونی به فرودگاه ارسال و از آنجا با رعایت تمامی نکات صادر می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.