طراحی و اجرای سیستم های مداربسته پرورش ماهی با کارایی بالا

طراحی و اجرای سیستم های مداربسته پرورش ماهی با کارایی بالا با استفاده از بهترین نیروها و تجهیزات پذیرفته می شود. سیستم های مداربسته برای پرورش انواع آبزیان، سیستم مداربسته در پرورش ماهی قزل آلا و … از جمله کاربردهای سیستم های تصفیه آب می باشند. اهمیت پرورش کم هزینه و پاک در کشور، سبب شده که در پرورش بسیاری از گونه های ماهی از سیستم مداربسته استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه طراحی و اجرای تجهیزات مداربسته با ادامه مطلب همراه باشید.

طراحی و اجرای سیستم های مداربسته پرورش ماهی با کارایی بالا

تعریف سیستم های مداربسته:

به تعدادی از تجهیزات تصفیه فیزیکی و شیمیایی آب، به منظور فراهم آوردن شرایط اولیه برای استفاده مجدد در فرایند تولید را سیستم مداربسته می گویند. سیستم مداربسته در تصفیه ی آب صنایع بسیاری از جمله، فاضلاب شهری، فاضلاب های صنعتی و همچنین پساب های صنعتی کاربرد دارد. لازم به ذکر است که با استفاده از تجهیزات سیستم مدار بسته، امکان پرورش گونه های مختلف ماهی در فصول مختلف در یک شیلات فراهم می شود.

طراحی و اجرای سیستم های مداربسته پرورش ماهی با کارایی بالا

چگونگی طراحی سیستم های مداربسته پرورش آبزین:

سیستم های مدار بسته بدلیل تنوع در تجهیزات و نوع کاربری، قبل از طراحی و اجرا، باید پیش بینی و مشخص بشوند. نوع آبزی، مکان، ظرفیت تولید، نوع آب و مقدار آن و … روی تجهیزات مورد نیاز سیستم تاثیر مستقیم دارند. پس از مشخص شدن موارد بالا، باید از نوع خاک و آب محل احداث مزرعه نمونه برداری کرد و به همراه عکس برداری از محل و نقشه های شیلات، طراحی سیستم مداربسته انجام شود.

طراحی و اجرای سیستم های مداربسته پرورش ماهی با کارایی بالا

کارایی سیستم مداربسته پرورش ماهی:

پس از گذشت چند دهه از کاربرد سیستم های مداربسته پرورش در دنیا و چند سالی در ایران، و همینطور توجیه اقتصادی و عملکردی که استفاده از این سیستم ها در پرورش ماهی قزل آلا و گونه های دیگر ماهی در ایران داشت. می توان به این نتیجه رسید که کاربرد سیستم های مداربسته در چرخه تولید نه تنها مشکلی به وجود نمی آورد، بلکه ضروری نیز هست. مصارف بی رویه آب در کشور و تلفات سنگین شیلات های پرورش ماهی در روش سنتی، از دلایل مورد نیاز بودن استفاده از سیستم های مداربسته در آبزی پروری ایران هستند.

  1. کاهش 700 درصدی مصرف آب در این سیستم
  2. کاهش تلفات ماهی به شکل محسوس
  3. کاهش زمان رشد ماهی در این سیستم
  4. کاهش آلودگی های آب و محیط زیست
  5. افزایش تولید در سال مزرعه
  6. کاهش هزینه های جاری شیلات

طراحی و اجرای سیستم های مداربسته پرورش ماهی با کارایی بالا

برای طراحی و اجرای سیستم های مداربسته پرورش ماهی در مزرعه خود با قسمت فروش ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.