فروش ماهی قزل آلا منجمد در بازار

فروش ماهی قزل آلا منجمد در بازار نسبت به گذشته بیشتر شده است. بسیاری از مناطق به دلیل عدم دسترسی به ماهی قزل آلا گرم اکثرا از نوع بسته‌بندی و منجمد شده‌ی آن استفاده می‌کنند اما در عصر تکنولوژی‌ امروزی با خرید اینترنتی، امکان دسترسی به ماهی قزل آلا گرم نیز برای این مناطق فراهم شده است. فروش ماهی قزل آلا منجمد در بازار و در هایپرمارکت‌ها نیز طرفداران خاص خود را دارد.

توصیه‌ی انجمن قلب امریکا به تمام افراد دنیا این است که؛ انسان برای حفظ سلامت خود باید حداقل در هفته دو مرتبه ماهی مصرف کند، به خصوص ماهی‌های چرب که دارای امگا3 بالایی هستند.

فروش ماهی قزل آلا منجمد

جایگاه امگا3 در رژیم غذایی:

ماهی قزل آلا ب دلیل خواص فراوان خود در سبد غذایی هر فرد جایگاه ویژه‎‌ای دارد. میزان امگا3 بالای این نوع ماهی تأثیر بسزایی در کاهش خطر حمله قلبی، افسردگی، اضطراب، انواع سرطان‌ها به خصوص سرطان پروستات و سرطان سینه و روده بزرگ دارد. درست است که از مصرف چربی‌ها باید دوری کرد اما مصرف چربی امگا3 نه تنها ضرر ندارد بلکه برای بدن نیز بسیار مفید می‌باشد. نباید فراموش کنیم که ماهی قزل آلا منجمد نیز همانند ماهی قزل آلا گرم خواص خود را دارد و به همین دلیل هم هست که فروش ماهی قزل آلا منجمد متقاضیان زیادی پیدا کرده است.

 آیا ماهی‌ قزل آلا تازه و گرم سالم‌تر از ماهی قزل آلا منجمد شده است؟

با وجود افزایش آگاهی از طریق شبکه‌های مجازی، باز هم افرادی هستند که معتقدند ماهی قزل آلا گرم نسبت به ماهی قزل آلا منجمد سالم‌تر و تازه‌تر است و خواص خود را بیشتر حفظ کرده است. لازم به ذکر است که این یک باور کاملا اشتباه است زیرا حتی ممکن است در مواردی خاص ماهی قزل آلا منجمد حتی سالم‌تر از ماهی قزل آلا گرم باشد. در مناطقی که به ماهی قزل آلا گرم دسترسی ندارند و فاقد مراکز پرورش ماهی هستند، ماهی ارسال می‌شود و اگر در مدت زمان ارسال، اصول لازم رعایت نشود ممکن است در بهداشت و سلامت ماهی تاثیرگذار باشد، پس در صورت حرید ماهی قزل آلا گرم باید از مکان‌های معتبر که دارای افراد متخصص در این زمینه هستند، خریداری نمود. در مورد ماهی قزل آلا منجمد، ماهی بلافاصله پس از صید به مراکز معتبر بسته‌بندی منتقل شده و پس از تمیز شدن، بسته بندی و منجمد می‌شوند و با این عمل امکان فاسد شدن ماهی به حداقل می‌رسد.

فروش ماهی قزل آلا منجمد

 مقایسه‌ی میزان امگا3 در ماهیان پرورشی و ماهیان دریایی:

نقل است که ماهیان دریایی دارای خواص بیشتر و هم‌چنین میزان امگا3 بالایی هستند. متخصصان، این نقل را تکذیب اعلام کرده و این نکته را همیشه یادآوری کرده اند که میزان امگا3 موجود در گوشت ماهی بسته به نوع ماهی دارد. ماهی قزل آلا یکی از انواع ماهیانی‌ست که دارای اسید چرب امگا3 به میزان بالایی‌ست و میزان آن در نوع پرورشی و دریایی این نوع ماهی تفاوت چندانی ندارد. اما یک نکته‌ی دیگر که باید بدانید اینکه میزان امگا3 در تعداد محدودی از انواع دیگر ماهیان پرورشی نسبت به نوع دریایی‌شان کمتر است.

 جیوه‌ی موجود در ماهی قزل آلا:

انواع مواد غذایی که مصرف می‌کنیم، اعم از لبنیات، سبزیجات، گوشت و … ممکن است به دلایل مختلفی به مواد شیمیایی آلوده باشند که ماهی‌ها هم از این دسته از مواد غذایی هستند اما خبر خوب اینکه مواد مغذی و پرخاصیت موجود در ماهی قزل آلا آن‌قدر زیاد است که اثر جیوه‌ی موجود در آن را تا میزان زیادی کاهش می‌دهد، به همین دلیل است که میزان جیوه‌ی موجود در ماهی قزل آلا بسیار کم است و حتی برای زنان باردار نیز هیچ منع مصرفی ندارد. ماهی قزل آلا منجمد نیز همانند ماهی قزل آلا گرم تمام این ویژگی‌ها را دارد.

فروش ماهی قزل آلا منجمد

با توجه به توضیحات بیان شده، ماهی قزل آلا منجمد بدون هیچ‌گونه آلودگی و بدون اینکه چیزی از خواص ماهی کم کند در بازارهای سراسر کشور به فروش می‌رسد و از همین‌رو فروش ماهی قزل آلا منجمد در بازار نیز مانند فروش ماهی قزل آلا گرم بالاست و طرفداران بسیاری دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.